O nas
Siła jest kobietą!
Fundacja BABA. Siła jest kobietą powstała
w 2024 roku aby oferować wsparcie kobietom w trudnych sytuacjach życiowych
OferujÄ…c bezpÅ‚atnÄ… pomoc prawnÄ…, warsztaty rozwojowe i szkolenia, Fundacja BABA staje siÄ™ bezpiecznÄ… przystaniÄ… dla tych, które potrzebujÄ… wsparcia w trudnych momentach.
To tutaj kobiety odkrywajÄ… swojÄ… siÅ‚Ä™, uczÄ… siÄ™ nowych umiejÄ™tnoÅ›ci i budujÄ… lepszÄ… przyszÅ‚ość. Każdy projekt realizowany przez fundacjÄ™ to krok w kierunku spoÅ‚eczeÅ„stwa, w którym kobiety
sÄ… doceniane i majÄ… równy dostÄ™p do wszystkich możliwoÅ›ci.
​
Fundacja BABA to wiÄ™cej niż organizacja – to spoÅ‚eczność silnych, odważnych kobiet, które razem zmieniajÄ… Å›wiat na lepsze. Razem jesteÅ›my silniejsze.

Nasze biuro
w Warszawie

Siedziba Fundacji BABA. Siła jest kobietą mieści się przy ul. Puławskiej 145 w Warszawie.
To miejsce, gdzie kobiety mogÄ… liczyć na wsparcie, inspiracjÄ™ i pomoc. Przyjazna atmosfera i dogodna lokalizacja sprawiajÄ…, że każda wizyta staje siÄ™ krokiem w stronÄ™ lepszego jutra. To tutaj rodzÄ… siÄ™ pomysÅ‚y, nawiÄ…zywane sÄ… cenne kontakty i realizowane sÄ… inicjatywy, które zmieniajÄ… życie kobiet na lepsze.

Nasze cele statutowe
-
Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie lub gospodarstwie domowym oraz pomoc jej ofiarom.
-
Zapobieganie i zwalczanie przemocy wobec kobiet oraz realizacja innych celów i zadaÅ„ wymienionych w art. 1 ust. 1 Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, sporzÄ…dzonej w Stambule dnia 11 maja 2011 r.
-
Niesienie pomocy spoÅ‚ecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej i zdrowotnej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób, w szczególnoÅ›ci obejmujÄ…cej dzieci i mÅ‚odzież.
-
Integrowanie środowiska kobiet.
-
Propagowanie wiedzy z zakresu samorozwoju, komunikacji interpersonalnej, mediacji, inteligencji emocjonalnej, rozwiÄ…zywania konfliktów, wychowania dziecka w rodzinie, zarzÄ…dzania finansami osobistymi i profilaktyki zdrowotnej.
-
Wymiana doÅ›wiadczeÅ„ oraz wzajemna pomoc pomiÄ™dzy kobietami dziaÅ‚ajÄ…cymi w różnych dziedzinach życia zawodowego i spoÅ‚ecznego.
-
Promowanie i zachÄ™canie do rozwoju usÅ‚ug wspomagajÄ…cych przedsiÄ™biorcze kobiety i uÅ‚atwiajÄ…cych im utrzymanie równowagi miÄ™dzy pracÄ… i życiem rodzinnym.
-
Propagowanie dziaÅ‚alnoÅ›ci na rzecz równych szans kobiet i mężczyzn.
-
DziaÅ‚alność w zakresie zapobiegania patologiom spoÅ‚ecznym, agresji i przemocy wÅ›ród wszystkich czÅ‚onków rodzin w Å›rodowisku spoÅ‚ecznym, szkolnym i rodzinnym.
-
Działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechnianie i ochrona praw dziecka, oraz ochrony życia poczętego.
-
Upowszechnianie wiedzy dotyczÄ…cej praw osób z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciami, osób potrzebujÄ…cych, a także osób sÅ‚abszych oraz zwiÄ™kszanie Å›wiadomoÅ›ci spoÅ‚eczeÅ„stwa na temat osób z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciami i osób potrzebujÄ…cych.
-
Prowadzenie dziaÅ‚aÅ„ pomocowych na rzecz osób bÄ™dÄ…cych w trudniej sytuacji materialnej i borykajÄ…cych siÄ™ z zadÅ‚użeniem,
-
Prowadzenie działalności wydawniczej i informacyjnej.
-
Prowadzenie poradnictwa internetowego.
-
Konsultacje z organizacjami administracji rządowej i samorządowej dotyczącymi obowiązującego systemu prawnego oraz nowych unormowań.
-
Opracowywanie analiz prawnych, raportów i ekspertyz, przygotowywanie opinii prawnych, opiniowanie aktów prawnych,
-
monitorowanie obowiÄ…zujÄ…cych regulacji prawnych dotyczÄ…cych osób z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciami, osób potrzebujÄ…cych, a także osób sÅ‚abszych i ich stosowania.
-
Podejmowanie inicjatyw zmierzających do poprawy stanu legislacji oraz inicjatyw prospołecznych na rzecz poprawy sytuacji prawnej kobiet.
-
PrzeciwdziaÅ‚anie wszelkim formom dyskryminacji, promowania zasad równoÅ›ci i niedyskryminacji.
-
Podejmowanie i prowadzenie dziaÅ‚aÅ„ na rzecz ochrony praw i swobód obywatelskich, równych praw kobiet i mniejszoÅ›ci, dostÄ™pu obywateli do pomocy prawnej i wymiaru sprawiedliwoÅ›ci oraz propagowanie postaw obywatelskiej aktywnoÅ›ci i odpowiedzialnoÅ›ci.
-
Prowadzenie dziaÅ‚aÅ„ sÅ‚użących wyrównywaniu szans grup sÅ‚abszych, dyskryminowanych lub zagrożonych spoÅ‚ecznym wykluczeniem (m.in. kobiet, osób z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciami, mniejszoÅ›ci etnicznych, wyznaniowych czy seksualnych, uchodźców, dzieci i mÅ‚odzieży ze Å›rodowisk patologicznych lub terenów zaniedbanych kulturowo, spoÅ‚ecznie lub gospodarczo, cudzoziemców, klientów instytucji finansowych, lokatorów lokalu komunalnych, poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych itp.).
-
Prowadzenie programów badawczych, informacyjnych i wydawniczych, sÅ‚użących zdobywaniu i upowszechnianiu wiedzy prawniczej.
-
WspóÅ‚pracÄ™ z organizacjami pozarzÄ…dowymi, z instytucjami publicznymi Polski i innych PaÅ„stw, organami Unii Europejskiej.
-
Wspieranie wolontariatu.
-
Wspieranie oraz propagowanie idei sprawiedliwoÅ›ci naprawczej, w tym mediacji, jako metody rozwiÄ…zywania sporów.
-
Występowanie przed właściwymi organami administracji publicznej, organami państwowymi, organami sądowymi (sądy powszechne, administracyjne, wojskowe, Sąd Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny, Naczelny Sąd Administracyjny), Policji i innych służb mundurowych, prokuratury w sprawach objętych celami statutowymi.
-
Działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka.
-
Prowadzenie działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości oraz aktywizacji zawodowej i życiowej.
-
DziaÅ‚alność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i wspóÅ‚pracy miÄ™dzy spoÅ‚eczeÅ„stwami, oraz
-
Działalność w zakresie ochrony praw w przestrzeni cyfrowej oraz przyczynienie się do właściwego funkcjonowania rynku wewnętrznego usług pośrednich w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2065 z dnia 19 października 2022 r. w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz zmiany dyrektywy 2000/31/WE (akt o usługach cyfrowych).
Poznaj nasz zespóÅ‚
Nasze inicjatywy mają na celu nie tylko zwiększenie kompetencji zawodowych, ale także budowanie pewności siebie i wsparcia, aby każda kobieta mogła realizować swoje marzenia i ambicje.